Legnépszerűbb képzéseink

Ízelítő a tréningjeinkből

 

Stressz- és változáskezelés a pandémia után

2020-ban mindannyian váratlan helyzetekkel találkoztunk, soha nem látott mértékben mosódott össze a munkahelyi és a magánéleti feszültség, frusztráció és ez konfliktusok és személyiségváltozások sorát generálta. Hogyan tudunk ehhez alkalmazkodni, hogy lehet ezzel megküzdeni, milyen módon tudunk erőt meríteni mindezekből? Ezek a témák ebben és a tavalyi évben kivétel nélkül minden képzésünkön szóba kellett, hogy kerüljenek.

A vezetői szerep (különösen középvezetőknél, csoportvezetőknél)

Melós vagyok vagy főnök? – teszi fel néha magában a kérdést a dolgozók közül kiemelt friss (régi?) vezető. Hogyan kezeljem a megváltozott viszonyom a régi kollégákkal? Hogyan teljesítsem a felettesek elvárásait? Milyen támogatást kérhetek és adhatok? – ebben segítünk

Destruktív munkatársak kezelése

Kitűnő szakember, szinte pótolhatatlan, de „nehéz ember”. Sorra esnek ki mellőle, körülötte az emberek, melyik ujjamba harapjak, hogy megoldjam a fenntarthatatlan helyzetet? A titok nyitja annyi, hogy a közösség ereje nagyobb, mint elsőre gondolnánk.

Megoldás központú gondolkodás

Mindig a hibát (hibást) keressük, hiszen ha azt javítjuk, helyre áll minden. Észre sem vesszük, hogyan szűkül a látókörünk, hogy kerülünk bele a folyamatos negatív örvénybe, leszünk stresszesebbek, kiégettek és nem értjük mitől nem nő a hatékonyság. Pedig egyszerű a megoldás: hátrébb lépve „más szemmel” és más – pozitív – szemlélettel kell a helyzetre tekintenünk. Csak az a gond, nem ehhez szoktunk hozzá, de az a jó hír, hogy ez tanulható.

XYZα – a generációk közötti együttműködés

Hajlamosak vagyunk csak a rosszat meglátni az új(ak)ban, az idegenben. Kütyüfüggők, állandóan cirógatják a készülékeiket, kerülik a szemkontaktust, beszél(get)ni nem tudnak, mégis olyan értékeik vannak, amelyek fel sem merültek bennünk, mégis sokkal inkább a vállalat hasznára válnak, mint a látszólagos negatívumok.

Integráció – a toborzástól a betanításon át a kilépő interjúig, kulcselem a fluktuáció kezelésében.

Gyakori jelenség, hogy a kínkeservesen behozott új munkatársak még azelőtt elhagyják a céget, hogy „kitermelnék” a toborzás és betanítás költségeit. A folyamatos fluktuációban megcsömörlött régi kollégák, már nem tudnak befogadóak lenni az újakkal és ezzel pont azt a jelenséget erősítik, ami leginkább hátráltatja őket. Van kiút az ördögi körből, igaz, kicsit messzebbről kell kezdeni.

Motiváció és pénzügyek – alapfokon

A béremelés pozitív pszichés hatása a friss kutatások szerint alig három hónapig tart. Egy egyszerű és éppen ezért nagyon hatékony rövid programmal minden munkatársnak segítünk a forintokból célokat meghatározni és ezzel egy hatásos eszközt biztosítani a felettesek számára is a hétköznapi ösztönzést illetően.

 

Ajánlatkérés: